Firmamız, solar enerji sektöründe kullanılan ekipman ve sistemlere ait teknolojileri geliştirmek ve yerli olarak üretmek üzere, 2011 yılında kurulmuştur. Bu konuda başlattığımız AR-GE çalışmaları olumlu sonuçlanmış ve Firmamız geliştirdiği teknolojilerin üretimine başlamıştır.

Termal Solar Enerji üretiminde en fazla uygulanan ve yaygınlık kazanan parabolik oluk sistemlerinin (CSP) teknolojisi konusunda yürüttüğümüz AR-GE çalışmaları % 90 oranında tamamlanmıştır. Çok kısa zamanda tüm teknoloji yerli olarak kendi tesislerimizde üretilebilecektir.

Solar teknoloji konusunda bir diğer AR-GE çalışmamız, fotovoltaik sistemlerde kullanılan altyapı sistemlerine ait teknolojinin geliştirilmesi ve yerli olarak üretilmesi konusunda olmuştur. Bu konudaki AR-GE çalışmalarımız tamamlanmış ve üretim aşamasına geçilmiştir. Üretimine başladığımız sabit ve hareketli altyapı sistemlerinde basitlik, sağlamlık, kalite ve fonksiyonellik ön plana çıkarılarak en kaliteli ürünler en uygun fiyata sektörün hizmetine sunulmuştur.